Radio Vega Live

(check the playlist for 24/7 info)

Current track

Title

Artist


Padne Fico?

Written by on január 23, 2024

Novoročná veštiareň Radia Vega 1/8:

Nakoľko je pravdepodobné, že Ficova vláda neprežije do konca roka – napríklad ju povalí ulica, alebo sa rozpadne vďaka vnútorným pnutiam?

Ľubica Trubíniová: 10%
Pán Danko síce robí veľa pre to, aby sa koalícia rozpadla, no vláda a celkovo koalícia je ešte plná síl a odhodlania využiť voľby na maximum. Samozrejme, maximum pre svoju beztrestnosť, čo najväčšiu moc a čo najviac peňazí pre seba. Preto aj my, aktívni občania a občianky, musíme čakať, že časom použije všetky – aj neférové – prostriedky, aby napríklad potlačila protesty. Ak to však vydržíme, tak táto vláda raz určite padne.

Andrea Letanovská: 5%
Pravdepodobnosť, že sa rozpadne Ficova vláda, je veľmi nízka. Dávam tomu tak 5 percent, a aj to len preto, že sa môžu stať nejaké nepredvídateľné okolnosti, alebo ich kombinácie, ktoré si dnes ešte nevieme predstaviť. Ale na základe toho, ako sa dnes správa, a tiež ako sa správa ulica a ako reagujú voliči, nepredpokladám, že by to malo viesť k pádu vlády.

Arpád Soltész: 0%
Ak sa konca roka 2024 dožije Robert Fico, tak sa ho celkom určite dožije aj jeho vláda. A nevidím dôvod, prečo by sa on nedožil. Ulicu si naozaj stačí vysedieť v suchu a teple a vyčkať.

Juraj Buzalka: 10%
Podľa mňa je to veľmi, veľmi málo pravdepodobné. Blíži sa to takmer k nule, hoci intelektuálna a emočná výbava tejto koalície je taká, že môžu nastať aj nejaké nepredvídateľné záležitosti. Z racionálneho pohľadu nevidím jediný dôvod, pretože ich drží pohromade jednoducho všetko, sú odsúdení na spoluprácu a nijakú inú konšteláciu teraz nevidím. Rozum mi teda hovorí, že sa nemajú prečo rozpadnúť, lebo žiadna iná kombinácia mi nevychádza. Nechávam však istú malú šancu tomu, že nejaké osobnostné, emočné a možno aj intelektuálne charakteristiky niektorých predstaviteľov spôsobia nejakú akciu, ktorá potom môže spustiť rozkladný proces.

(foto: archív ĽT, JB, Instagram AL, Facebook AS)