Current track

Title

Artist


Trump: Testujme menej, nech máme menej nakazených!

Written by on jún 24, 2020

„Niet testu, niet diagnózy, niet Covidu. Také je to jednoduché,“ napísal nedávno na Facebooku František Šebej. To ešte nevedel, že s rovnakým nápadom vybehne na scénu aj americký prezident Donald Trump. A podľa všetkých doterajších Trumpových vyjadrení to vyzerá, že šéf Bieleho domu, na rozdiel od Šebeja, tento nápad myslí vážne.

„Ak testujete až v takomto rozsahu, nájdete viac ľudí a nájdete aj viac prípadov. Takže ja im hovorím: ´Spomaľte testovanie!´ Oni testujú a testujú a testujú,“ posťažoval sa Trump na nedávnom mítingu v Tulse.

Prezidentovi prívrženci jasali a smiali sa, pričom tieto Trumpove slová asi prijali, podobne ako väčšina médií, skôr ako iróniu.

Dokonca aj Biely dom následne vydal stanovisko, že malo ísť o žart.

Trump však v utorok a v stredu všetkých – vrátane pracovníkov komunikačného oddelenia Bieleho domu – vyviedol z omylu sériou tweetov na túto tému:

„Počet prípadov v USA rastie, pretože testujeme nepomerne viac, než akákoľvek iná krajina – a ešte stále sa to (počet testov- pozn. Vega) zvyšuje! Ak by sme testovali menej, mali by sme menej prípadov,“ napísal Trump na Twitter.

„Počet prípadov stúpa iba preto, že tak veľa testujeme! Smrtnosť máme oveľa nižšiu,“ dodal k tomu neskôr.

(Text: Vega, Foto: AP)


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *