Current track

Title

Artist


Takto končia antivaxeri: Djokovič dostal koronavirus

Written by on jún 23, 2020

Srbský tenista Novak Djokovič má koronavírus. Oznámil to po návrate do Belehradu z kontroverzného turnaja Adria Tour, ktorý napriek masovej kritike z mnohých strán sám zorganizoval.

Djokovič, ktorý je svetovou tenisovou jednotkou, sa doteraz z koronavírusu okázalo vysmieval a tvrdil, že opatrenia proti jeho šíreniu sú prehnané.

Z viacerých jeho vyhlásení sa dá dokonca súdiť, že sa v súvislosti s koronavírusom pravdepodobne stal obeťou konšpiračných teórií.

Tá najznámejšia z nich, na Slovensku hojne šírená Marianom Kotlebom, napríklad tvrdí, že celý koronavírus je len výmysel, ktorý má ľudí iba primäť k tomu, aby sa dali zaočkovať – pričom vakcíny budú obsahovať čip, pomocou ktorého ich bude môcť ovládať tajná „korporácia“.

„Všetko, čo sme spravili za posledný mesiac, sme robili z čistého srdca a s tými najlepšími úmyslami. Turnaj sme zorganizovali v čase, keď vírus slabol, a boli sme presvedčení, že podmnienky na jeho zorganizovanie boli splnené. Bohužiaľ, tento vírus je stále prítomný, a to je nová realita, s ktorou sa stále učíme žiť,“ komentoval najnovší vývoj Djokovič.

Ešte cez víkend sa pritom odmietol dať otestovať a uviedol, že test nepotrebuje, pretože nemá žiadne príznaky. Pozitívne testy na koronavírus mali v tom čase už traja ďalší účastníci Djokovičovho Adria Tour.

Nedá sa povedať, že by Djokoviča mnohí odborníci a dokonca aj jeho tenisoví kolegovia vopred nevarovali. Tenista si však z kritiky nič nerobil, s účastníkmi svojho turnaja okázalo porušoval všetky možné protikoronavírusové opatrenia a na tribúnach nechal sedieť tesne vedľa 4-tisíc fanúšikov bez rúšok.

Jeho utorňajšie vyjadrenie je už o poznanie krotkejšie: „Je mi veľmi ľúto každého individuálneho prípadu infekcie,“ napísal Djokovič po tom, čo zistil, že on aj jeho manželka Jelena majú koronavírus.

Rozsah epidémie však Djokovičovi evidentne stále nedochádza: „Dúfam, že to neskomplikuje nikoho zdravotnú situáciu a všetci budú v poriadku,“ vyhlásil tenista.

Uvidíme, ako to, že aj sám Djokovič dostal koronavírus, ovplyvní jeho antivakcinačné názory, ktorými sa doteraz pýšil.

„Ja som osobne proti očkovaniu a nechcem, aby ma niekto prinútil vziať si vakcínu ako podmienku, aby som mohol cestovať,“ vyhlásil ešte v apríli.

„Mám na tieto veci vlastný názor a neviem, či sa niekedy zmení,“ dodal Djokovič.

(Text: Vega, The Guardian; Foto: AP)


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *