Current track

Title

Artist


Novinky

Radio Vega z technických príčin dočasne prerušuje vysielanie (odišiel nám komplet server aj záložný disk). Plánujeme sa vrátiť v priebehu niekoľkých mesiacov v novom šate, radi by sme dokonca už na viacerých kanáloch a s novým programom. Ďakujeme všetkým za doterajšiu priazeň a dúfame, že sa k nám po tejto vynútenej pauze vrátite 🙂

Ambient a vážnu hudbu sme v našom vysielaní výrazne obmedzili, keďže pri nich dokázateľne zaspávali a pravidelne sa odpájali poslucháči. Úplne ich ale vytesniť nemôžeme – to by nemohli vznikať takéto krásne kúsky ako skladba Multicolor od Bruna Sanfilippa.

Our kind of music: Bezstarostný a radostný garážový bigbít so ženským spevom, z ktorého cítite kalifornské pláže, slnko, vlny, čajky a máte pred očami všetkých tých surferov a skejťákov, ktorí majú zhusta na háku naše každodenné trable. Novozélandská kapela The Beths a I’m Not Getting Excited, ďalšia skvelá pesnička z ich ultrageniálnej tohtoročnej dosky Jump […]

Náš najväčší obľúbenec a jeden z tých, kvôli ktorým sme založili rádio: Nils Frahm a jeho pesnička Forever Changeless od dnes v novinkách na Vege.

Čím hlbšie sa dostávame na novom albume Angie McMahon, tým nám je jasnejšie, že táto speváčka u nás nebude žiadny „one hit wonder“. Angie McMahon a jej pesnička Keeping Time od dnes v hustých rotáciách na Vege.

Predstavte si Philipa Glass so synťákmi od dua Air, v spolupráci s kapelou M83. Počkať, nie: predstavte si rovno Yanna Tiersena – pretože takúto hudbu robí iba on. Pesnička Heol od dnes v rotačke na Vege.

Empress Of, tentoraz v role hosťujúcej speváčky v novom tracku týpka menom Kito. Hudobný štýl má u nás v rádiu pracovný názov „stupid disco“ a radíme do neho tie najväčšie namotávky a halúzie od prudko alternatívnych telies typu Gus Gus, Daft Punk či The Chemical Brothers, ale tiež niektoré z tých najkomerčnejších tanečných namotávok, ktoré […]

Po düsseldorfskej kapele Joseph Boys prihadzujeme do noviniek aj ďalší kúsok zo šufíku „punk aus Deutschland“: Männi a jeho pesnička Verboten. A že čo máme stále s tým nemeckým punkom? Zaľúbili sme sa do niekoľkých posledných výberoviek agilného nemeckého fanzinu a labelu Ox. Punk vidia veľmi podobne ako my: Žiadne emo-ukolébávky a vyslúžilí panáci alias […]

Ďalšia naša obľúbená ženucha, ktorú si svojho času všimli aj komerčné médiá, a od tých alternatívnych má odvtedy nezaslúžený doživotný ban & ignore: Halsey a pesnička Graveyard od dnes v hustých rotáciách na Vege.

Kapela The Breath, to je geniálna írska speváčka Ríoghnach Connolly a trojica súčasných či bývalých muzikantov z The Cinematic Orchestra, Stuart McCallum, Luke Flowers a John Ellis. Ríoghnach spieva ako škovránok a ich nová pesnička No You Keep It je jednoducho čistá nádhera.