Current track

Title

Artist


Author: admin

Radio Vega z technických príčin dočasne prerušuje vysielanie (odišiel nám komplet server aj záložný disk). Plánujeme sa vrátiť v priebehu niekoľkých mesiacov v novom šate, radi by sme dokonca už na viacerých kanáloch a s novým programom. Ďakujeme všetkým za doterajšiu priazeň a dúfame, že sa k nám po tejto vynútenej pauze vrátite 🙂

Ambient a vážnu hudbu sme v našom vysielaní výrazne obmedzili, keďže pri nich dokázateľne zaspávali a pravidelne sa odpájali poslucháči. Úplne ich ale vytesniť nemôžeme – to by nemohli vznikať takéto krásne kúsky ako skladba Multicolor od Bruna Sanfilippa.

Our kind of music: Bezstarostný a radostný garážový bigbít so ženským spevom, z ktorého cítite kalifornské pláže, slnko, vlny, čajky a máte pred očami všetkých tých surferov a skejťákov, ktorí majú zhusta na háku naše každodenné trable. Novozélandská kapela The Beths a I’m Not Getting Excited, ďalšia skvelá pesnička z ich ultrageniálnej tohtoročnej dosky Jump […]

Náš najväčší obľúbenec a jeden z tých, kvôli ktorým sme založili rádio: Nils Frahm a jeho pesnička Forever Changeless od dnes v novinkách na Vege.

Čím hlbšie sa dostávame na novom albume Angie McMahon, tým nám je jasnejšie, že táto speváčka u nás nebude žiadny „one hit wonder“. Angie McMahon a jej pesnička Keeping Time od dnes v hustých rotáciách na Vege.

Nová doska Nicka Cavea je tak ezoterická, až je čudná. Výnimkou je pesnička Galleon Ship, pri ktorej si Nick spomenul, že kedysi existovalo aj čosi také ako melódia – a razom je to ten starý dobrý Nick Cave, hoci s úplne inými aranžmánmi a nástrojovým obsadením.

Predstavte si Philipa Glass so synťákmi od dua Air, v spolupráci s kapelou M83. Počkať, nie: predstavte si rovno Yanna Tiersena – pretože takúto hudbu robí iba on. Pesnička Heol od dnes v rotačke na Vege.

Empress Of, tentoraz v role hosťujúcej speváčky v novom tracku týpka menom Kito. Hudobný štýl má u nás v rádiu pracovný názov „stupid disco“ a radíme do neho tie najväčšie namotávky a halúzie od prudko alternatívnych telies typu Gus Gus, Daft Punk či The Chemical Brothers, ale tiež niektoré z tých najkomerčnejších tanečných namotávok, ktoré […]

Po düsseldorfskej kapele Joseph Boys prihadzujeme do noviniek aj ďalší kúsok zo šufíku „punk aus Deutschland“: Männi a jeho pesnička Verboten. A že čo máme stále s tým nemeckým punkom? Zaľúbili sme sa do niekoľkých posledných výberoviek agilného nemeckého fanzinu a labelu Ox. Punk vidia veľmi podobne ako my: Žiadne emo-ukolébávky a vyslúžilí panáci alias […]

Ďalšia naša obľúbená ženucha, ktorú si svojho času všimli aj komerčné médiá, a od tých alternatívnych má odvtedy nezaslúžený doživotný ban & ignore: Halsey a pesnička Graveyard od dnes v hustých rotáciách na Vege.